Godło
Szkoła Podstawowa nr 173
Wesołek
Płyta Mruczy Winyl
Pogoda w SP 173
Certyfikat ISO 9001:2008
Logo Mistrzowie Kodowania
Logo Wars i Sawa
Logo Twoje dane - Twoja sprawa

Wspieramy akcje wolontariatu

korki

Dzień Języków Obcych - Francja

Francja

Zielona szkoła

zszkola 10" Zielona szkoła – to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno – wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w tym roku szkolnym 2017/2018 zorgaznizowaliśmy dla uczniów klas VI pięciodniowy pobyt w miejscowości Sromowce Wyżne. 18 września 2017 roku z samego rana wyruszyliśmy w podróż. Nasza grupa składała się z 39 uczniów oraz czterech osób opieki pedagogicznej z panem kierowcą włącznie. Nasze miejsce zakwaterowania to Ośrodek Wypoczynkowy Orle Gniazdo w Sromowcach Wyżnych. Wydaje się, że los postanowił nam nagrodzić wcześniejsze zmartwienia i obawy, bo w ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, a przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel oraz kadra.
Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznać malownicze krajobrazy występujące w górach Pieninach. Dzieci oprócz codziennych zajęć dydaktycznych miały okazję zwiedzić: kościół gotycki w Dębnie, zamek w Niedzicy i Wozownię, park miniatur, czerwony klasztor na Słowacji, Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego oraz poznać historię miasta Szczawnica. Życie codzienne mieszkańców Pienin przybliżyły nam Panie w Izbie Regionalnej w Sromowcach Wyżnych, mogliśmy tam spróbować pysznych Moskoli. Nie zabrakło takich atrakcji jak dyskoteki szkolne, zajęcia integracyjne, wspólne pisanie dziennika podróży i kartek z pozdrowieniami  do najbliższych.Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej stronie, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego  możliwości. W  każdym dziecku to „coś“, co odpowiednio  stymulowane  dowartościowywało go, mobilizowało i umożliwiało harmonijny rozwój. Dzieci, które wyjechały na zieloną szkołę uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności. Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy nie raz uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do Warszawy. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień."

Rok szkolny 2017/18

powitanie

Muzeum papiernictwa

Klasy 5A i 5B pojechały na wycieczkę do Muzeum papiernictwa. Dowiedziały się tam jaka jest historia papieru i jak on powstaje. Miały okazję samodzielnie wytworzyć kartki papieru A5 i zabrać je na pamiątkę do domu.
scz1

 
© Szkoła Podstawowa nr 173