Godło
Szkoła Podstawowa nr 173
Wesołek
Płyta Mruczy Winyl
Pogoda w SP 173
Certyfikat ISO 9001:2008
Logo Mistrzowie Kodowania
Logo Wars i Sawa
Logo Twoje dane - Twoja sprawa

Dzień Zdrowego Odżywiania z wolontariatem

galaretki

Dzień Zdrowego Odżywiania nie mógł odbyć się bez naszego udziału. Zaangażowaliśmy się całym sercem. Rozpuszczaliśmy galaretki, obieraliśmy i kroiliśmy owoce. Pracy było mnóstwo, ale było też dużo śmiechu. Potem było wielkie smakowanie, a przy okazji udało nam się zebrać prawie 300 zł na przygotowania do święta szkoły.

Dzień Praw Dziecka

dzien praw dziecka

20 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Szkolny wolontariat przygotował z tej okazji apel. Pokazaliśmy w scenkach sytuacje domowe i szkolne, które wydają nam się być trudne.  A potem zaprezentowaliśmy trzy krótkie teledyski, które pokazały sytuacje łamania praw dziecka. Publiczność była bardzo poruszona. Na sali panowała głeboka cisza. Chyba każdy choć przez chwilę pomyślał nad losem dzieci na całym świecie, zwłaszcza tych, które żyją w strefie wojny. To była bardzo pouczająca lekcja. 

Dziękujemy za uwagę.

Wolontariat szkolny

Podsumowanie Akcji Rowerowy Maj

rowerowy maj 2017

Akcja Rowerowy Maj wzbudziła w nas wiele emocji. Wytrwale jeździliśmy na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. W pogodę i niepogodę, w słońcu i w deszczu. Potem długo czekaliśmy na nagrody. Było warto. Dzięki pracy wolontariuszy, którzy pracowicie dzielili trofea według zdobytych punktów za ilość przejazdów; otrzymaliśmy dyplomy, czekały na nas też wesołe i kolorowe nagrody.

To była naprawdę ciężka praca, bo musieliśmy rozdzielić nagrody, przydzielić je dzieciom wg zdobytych punktów, podzielić na klasy i wypisać dyplomy. Potem jeszcze trzeba było rozdać nagrody dzieciom. Wspaniała Akcja, ale nie była to łatwa praca. Byliśmy bardzo dzielni.

Wioski Dziecięce SOS - debata szkolna

10 maja 2017 roku odbyła się w naszej szkole pierwsza debata dotycząca samorządności i wolontariartu. Zaproszono na nią przedstawiciela Rady Rodziców p. Waldemara Wymiatał, panie Dyrektor: Lidię Chmielewską i Ewę Walczuk, reprezentantów uczniów z ramienia samorządu i wolontariatu oraz gościa specjalnego p. Katarzynę Kopczyńską-Kwiatek, która opowiedziała nam o idei powstania Wiosek Dziecięcych SOS. Debata okazała się strzałem w dziesiątkę. Poruszane tematy były okazją do omówienia na forum ważnych dla uczniów kwestii. Publiczność aktywnie zadawała pytania. Wykazała się dużą dojrzałością. Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej debacie. Do zobaczenia w kolejnych latach. Tematów z pewnością nie zabraknie.

Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...
Debata szkolna ...

 

Dzwonek na Obiad - akcja trwa do 25 marca

 

DZIĘKI NASZEJ WSPÓLNEJ PRACY PRZEKAZALIŚMY NA AKCJĘ 700 ZŁ. 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY BYLI RAZEM Z NAMI :-)

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Dzwonek na obiad – grosz do grosza”.
Na czym polega akcja?
W ramach akcji „Grosz do Grosza” przeprowadzamy w szkole zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie obiadów dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Dowolną kwotę pieniędzy można wrzucać do puszek szkolnych wolontariuszy. Dodatkowo w tygodniu od 20 do 24 marca odbędą się klasowe kiermasze smakołyków przygotowanych przez uczniów na zajęciach technicznych. Będzie smacznie, zdrowo i kolorowo! Zapraszamy! 

dzwonek-na-obiad-pasek

 

2PLAKAT OBIAd

 
© Szkoła Podstawowa nr 173