Godło
Szkoła Podstawowa nr 173
Wesołek
Płyta Mruczy Winyl
Pogoda w SP 173
Certyfikat ISO 9001:2008
Logo Mistrzowie Kodowania
Logo Wars i Sawa
Logo Twoje dane - Twoja sprawa

Warsztaty plastyczne - Choinkowe radości

swi1W świetlicy, w grudniowe popołudnie odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Choinkowe radości”. Dzieci wykonywały ozdoby, łańcuchy, pocztówki związane ze świętami. Podczas warsztatów słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Przy zapalonych lampionach,dźwięku kolęd, wspólnie wykonywanych ozdób - czas płynął szybko, miło, radośnie. Na koniec zabawy wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani czekoladowymi pierniczkami.
Nauczyciele świetlicy wszystkim uczniom i rodzicom życzą wspaniałych
Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Nasze prace rok 2018/2019

1swietl1

Wielkanocne radości

22 marca 2018 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty pod hasłem Wielkanocne Radości

Nauczyciele świetlicy zaprosili dzieci i rodziców aby wspólnie celebrować czas, który pozostał do Świat Wielkiej Nocy. Na wstępie dzieci zapoznały się z bogatą tradycją Święta Zmartwychwstania. A że Wielkanoc to czas ozdabiania pisanek, to właśnie jajka były tematem naszych warsztatów. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami, miały możliwość stworzenia wymarzonych ozdób. Wykorzystując wszystkie dostępne materiały takie jak cekiny, farby, bibuła, plastelina, wstążeczki, wykałaczki, czy technika decoupage, dzieci ozdabiały swoje jajka. Zabawa jak zawsze była przednia a czas spędzony wspólnie bezcenny. Praca przebiegała w miłej, świątecznej atmosferze przy słodkim poczęstunku. Wszyscy wykazali się niesamowitą kreatywnością. Nasz szkolny korytarz na jakiś czas zmienił się w warsztat pracy, a potem w galerię bo każde jajko wykonane przez dzieci i ich rodziców to małe dzieło sztuki. Po zakończonej pracy odbyło się oczywiście tradycyjne wręczenie nagród za najpiękniej wykonane prace. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom Wesołych Świat Wielkiej Nocy. Nauczyciele świetlicy szkolnej 

wlk sw

„Goście specjalni w świetlicy , czyli mądrze pokieruj swoim życiem”

Uczniowie świetlicy mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z młodzieżą z Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie- klasa o profilu gastronomicznym. Starsi koledzy przygotowali wspaniały poczęstunek. Na ten dzień zrobili sałatki, pasztety, rolady, upiekli ciasta i ciasteczka. W związku z tym, iż spotkanie odbyło się pod tytułem „ Mądrze pokieruj swoim życiem” - w ramach doradztwa zawodowego, uczniowie technikum opowiadali o zawodzie kucharza. Nasi uczniowie dowiedzieli się jakie trzeba mieć talenty i umiejętności, aby być profesjonalnym kucharzem lub dietetykiem, dlaczego wybrali ten zawód, co najbardziej lubią przygotowywać. A na koniec spotkania mogliśmy skosztować specjały przygotowane specjalnie dla nas przez zaproszonych gości. Bardzo dziękujemy uczniom Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie za przyjście do naszej szkoły.

spotk z

Warsztaty plastyczne w świetlicy

W naszej świetlicy odbyły się warsztaty plastyczne pt. „ Figurkowe ZOO” na które zaprosiliśmy rodziców, dziadków oraz przyjaciół naszej szkoły. Podczas warsztatów wykonaliśmy figurki zwierzaków z masy solnej i ozdobiliśmy je. Figurki posłużą za „ cegiełki” na pomoc dla nowego schroniska, dla bezdomnych kotów w Warszawie.

schron

 
© Szkoła Podstawowa nr 173